Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa – zatrzymanie pierwszych oznak starzenia się skóry
Mezoterapia igłowa to skuteczna metoda dostarczania aktywnych składników w głębsze warstwy skóry. Zabieg umożliwia pokonanie bariery, jaką stanowi naskórek, dzięki czemu możemy przeprowadzać znacznie skuteczniejsze zabiegi niż w przypadku klasycznych metod terapii. To świetny sposób na zmarszczki, trądzik, rozszerzone naczynka, przebarwienia i inne problemy estetyczne!
Zabieg mezoterapii igłowej jest zabiegiem, nie zmieniającym rysów twarzy, jego zadaniem jest pobudzić skórę do regeneracji, poprawić defekty oraz nadać lepsze napięcie i ujędrnienie.
Kluczowym czynnikiem decydującym o działaniu zabiegu mezoterapii igłowej jest preparat, który wprowadzamy do wnętrza skóry. Do dyspozycji mamy kilka wysokiej jakości koktajli aktywnych składników dedykowanych do usuwania konkretnego problemu estetycznego. Wybierając odpowiedni produkt, możemy:
- poprawić odżywienie, nawilżenie i dotlenienie skóry
- odmłodzić cerę, zredukować zmarszczki i wiotkość
- wyrównać koloryt cery, pozbyć się przebarwień
- ograniczyć nadmierną produkcję sebum, zmniejszyć ilość zaskórników i trądzikowych zmian zapalnych
- zredukować blizny pozapalne, potrądzikowe
- wzmocnić słabe, pękające naczynka krwionośne
- przywrócić napięcie, jędrność i elastyczność skóry
- zmniejszyć cienie pod oczami
Zabiegi mezoterapii igłowej należy wykonywać w serii od 3 do 6 zabiegów, w odstępach co ok. 7-21 dni. Pełna terapia zachowuje skuteczność przez kilka miesięcy. W celu zachowania zadowalających efektów należy raz w roku stosować terapię podtrzymującą.
Przed zabiegiem mezoterapii skóra może zostać znieczulona przy pomocy specjalnej maści. Zabieg polega na wstrzykiwaniu do wnętrza skóry, na głębokość ok. 2-3 mm, koktajli zawierających aktywne składniki, które dobieramy indywidualnie w zależności od aktualnych potrzeb i kondycji cery. Nakłucia są robione w odstępach ok. 5-10 mm na całej powierzchni twarzy lub w wybranej strefie na ciele. Dzięki zastosowaniu maści znieczulającej, zabieg nie jest bolesny. Mogą po nim pozostać drobne strupki, zaczerwienienia lub zasinienia w miejscach wstrzyknięć. Wszystkie tego typu objawy znikają w ciągu kilku dni.
- skóra wiotka
- drobne zmarszczki
- skóra palacza
- cienie pod oczami
- blizny potrądzikowe
- szara, zmęczona skóra
- cellulit
- nadmiar tkanki tłuszczowej
- aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe skóry (opryszczka)
- alergia na składniki aktywne zawarte w preparatach stosowanych podczas zabiegu
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- ciąża i okres karmienia piersią
- choroby nowotworowe


